ZŠ Bruntál, Jesenická 10

ZŠ Bruntál, Jesenická 10
 Jesenická 1284/10
 Bruntál  792 01
   552 306 871
   info  1zsbr.cz
 Zřizovatel:Město Bruntál
 IČO:00852805
 Bank. spoj.:153151678/0300 



Vyučovací hodiny
a přestávky
1. hodina8:00 - 8:45
2. hodina8:55 - 9:40
3. hodina9:55 - 10:40
4. hodina10:50 - 11:35
5. hodina11:45 - 12:30
6. hodina12:40 - 13:25
polední přestávka13:25 - 13:55
7. hodina13:55 - 14:40
8. hodina14:45 - 15:30


3D Film ZŠ Bruntál

O třídě I. D

Málo se ví, že na naší škole je i speciální třída. Speciální je proto, že v ní vzděláváme děti s poruchou autistického spektra, Downovým syndromem a jinými poruchami. Děti, které kvůli svým specifickým problémům a potřebám nemohou být v běžné třídě.

Za dvanáct let jsme měli to štěstí, že jsme zlepšili životy osmi dětí a tak pomohli nejen jim, ale i lidem kolem nich. Ne u všech jsou výsledky viditelné, někdy se dostáváme k cíli krůček po krůčku, či spíše milimetr po milimetru, podle stupně postižení. Běžné úkony, které se zpravidla nemusí dlouze vysvětlovat, mohou být pro některé z našich dětí téměř nezvládnutelné. Například zasunutí jezdce zipu při zapínání bundy může trvat i několik minut, vybudování základních návyků - návštěva záchodu a následné umytí rukou - může zabrat i léta. O to více pak každý úspěch, byť titěrný, potěší.

 

  Návštěva ze Slezské diakonie Krnov

 

Jsme rádi, že jsme poznali paní Strouhalovou ze Slezské diakonie Krnov. Paní Strouhalová přišla na pozvání učitelek speciální třídy I. D, aby nám prezentovala, jak Slezská diakonie Krnov pomáhá dětem s postižením. Byli jsme mile překvapeni šíří jejich aktivit. Velmi nás potěšila nabídka ke spolupráci. Jistě využijeme nabízených možností, plánujeme návštěvu střediska v Krnově, abychom zpestřili našim žákům všední školní dny. Byli bychom rádi, kdyby s námi návštěvu absolvovali i rodinní příslušníci našich žáků. Ve víru starostí o postižené děti by mohla být taková návštěva vítaným zpestřením i pro ně. 

Autor: Mgr. S. Zmeškalová, Ing. Anna Kodeda  28. 03. 2015
 Kategorie: Hlavní stránka  Speciální třída Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Navštívila nás pohádková babička

Chtěli bychom touto formou poděkovat pohádkové babičce paní Šenkyříkové, která k nám přišla doslova se srdcem na dlani a pohádkou na rtech. Navštívila naši speciální třídu a pro děti si připravila pásmo pohádek a písní, kterými obohatila náš všední den.

Bylo nám s ní hezky a doufáme, že i jí bylo dobře s námi a že se k nám zase brzy vrátí.

Moc děkujeme.


Napsala: Mgr. Stanislava ZmeškalováAutor: Ing. Anna Kodeda  18. 03. 2015
 Kategorie: Hlavní stránka  Speciální třída Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Topíte se v hračkách?

Vážení rodiče a přátelé školy,

máme k Vám prosbu. Pokud byste v rámci povánočního a předvelikonočního úklidu pokojíčků Vašich ratolestí nalezli něco, co by mohlo potěšit děti v naší autistické třídě a co již Vaše děti nebudou postrádat, neváhejte a přineste tyto hračky, knížky nebo stavebnice do I. D třídy vedle školní jídelny kdykoliv mezi 8. a 14. hodinou. Pomůžete tím postiženým dětem v jejich dalším rozvoji a přispějete k rozšíření aktivit při výuce v autistické třídě.

Budeme Vám velmi vděčni a děkujeme i za naše žáky. 

Napsala: Mgr. Stanislava Zmeškalová  12. 03. 2015
 Kategorie: Hlavní stránka  Speciální třída  Spolek přátel školy Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Co je pro vás běžné, nás posunuje dál

Pro naše spolužáky ze speciální třídy I. D je každý výlet obrovským zážitkem, zvláště, uvědomíme-li si, kolik náročných úkolů - počínaje překonáním obav z neznámého a zapnutím zipu na bundičce konče - je na jejich (pro nás běžné) cestě čeká.

A tak jsme se s dětmi opět, na pozvání pana majitele Kadlčíka, vydali do nedalekého dětského herního centra Divočina, abychom našim dětem oživili jejich zážitky z minulé návštěvy a zpestřili jejich neobyčejný život. Děti byly opět velice spokojené, je to pro ně vždy úžasná nová zkušenost.

Chtěli bychom tímto dětskému centru Divočina i jeho zaměstnancům poděkovat za jejich milý přístup a ochotu, věnují našim dětem nezištně svůj čas a prostor bez nároku na honorář.

 Zobrazit celý článek a galerii...

  09. 03. 2015
 Kategorie: Hlavní stránka  Speciální třída Nahoru   Náhled článku k vytištění

  I. D v Divočině

Pátek 13. nebyl pro žáky I. D nešťastný. Naopak - zažili jsme pěkné chvilky na trampolíně, při stavění hradu z velkých kostek, na houpačce... Návštěva centra Divočina se navzdor nepříznivému datu velice vydařila.

 Zobrazit celý článek a galerii...

Napsala: Mgr. Stanislava Zmeškalová  13. 02. 2015
 Kategorie: Hlavní stránka  Speciální třída Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Plaváním mezi lidi - ohlédnutí za rokem 2014

V letošním roce se nám již poněkolikáté podařilo získat grant od Města Bruntál na náš velmi oblíbený projekt "Plaváním mezi lidi".

Mezi hlavní cíle projektu samozřejmě patří rozvoj pohybových schopností, avšak každá návštěva bruntálského Wellness centra nabízí i skvělé příležitosti k nácviku sociálních dovedností (styk s neznámými lidmi, pozdravy), hygieny (umývání) a sebeobsluhy (oblékání, sušení vlasů...).

Třebaže nám letos nepřál zdravotní stav žáků - návštěvy tak byly méně časté, výsledky byly a jsou znatelné. Zlepšily se pohybové dovednosti, žáci se uvolnili, a co je možná nejdůležitější, užili si skvělých vzdělávacích hodin při příjemné aktivitě mimo zdi školní budovy.

Děkujeme Městu Bruntál!

Napsala: Mgr. Stanislava Zmeškalová  16. 12. 2014
 Kategorie: Hlavní stránka  Speciální třída Nahoru   Náhled článku k vytištění

  I v I. D vznikají tradiční podzimní výrobky

Ve výtvarné výchově jsme se před podzimními prázdninami pustili do tvorby postaviček z brambor, maličkých dýní z produkce školní zahrady, šípků, listů a dalších stavebních prvků - za většinu děkujeme mamince jednoho z našich žáků.

Posilou nám byl žák druhé třídy, který s námi navštěvuje Wellness centrum Bruntál v rámci grantu "Plaváním mezi lidi", za nějž děkujeme městu Bruntál.

 Zobrazit celý článek a galerii...

Napsal: Bc. Radek Štěpaník  29. 10. 2014
 Kategorie: Hlavní stránka  Speciální třída Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Září ve speciální třídě

I ve speciální třídě I. D jsme 1. září přivítali nové žáčky. Uplynul měsíc, nyní již vědí, kde je škola, naše třída, tělocvična, jídelna…

Zpočátku jim dělalo trochu problém odtrhnout se od maminky, teď už ale slzičky při odchodu rodičů téměř nevídáme. Učíme se rozeznávat barvy, tvary, skládat různé skládačky, cvičíme mluvení, když to jde tak píšeme a počítáme.

 Zobrazit celý článek a galerii...

Napsala: Mgr. Stanislava Zmeškalová  01. 10. 2014
 Kategorie: Hlavní stránka  Speciální třída Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Plaváním mezi lidi

Speciální třída letos již poněkolikáté začala navštěvovat Wellness centrum Bruntál v rámci grantu Města Bruntál.

V letošním roce se k nám přidal i žák první třídy, který se nemůže účastnit běžného plaveckého výcviku se svou třídou. Začali jsme ve čtvrtek 22. května, pro Toma to byla vůbec první návštěva krytého bazénu. Moc se mu tam líbilo, už se těší, až půjdeme zase.

Napsal: Bc. Radek Štěpaník  27. 05. 2014
 Kategorie: Hlavní stránka  Speciální třída Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Tablet ve speciální třídě

Od září tohoto školního roku se v naší speciální třídě (I. D) pracuje s novou "výukovou" pomůckou. Tabletem. Ne všichni z našich žáků si poradí se všemi funkcemi, které tablet nabízí, u všech však vidíme pokrok. Máme velké úspěchy s doposud většinou neoblíbenou činností - kreslením, malováním, vybarvováním... Někteří zvládají puzzle a to již docela bravurně. Zkoušíme pexeso a jiné logické hry, seznamujeme se s barvami, tvary, zvířaty, věcmi denní potřeby a věcmi kolem nás, u některých objektů si poslechneme, jaký zvuk vydávají... Je až ku podivu, co vše se s jednou "hračkou" dá dělat.

 Zobrazit celý článek a galerii...

Napsal: Bc. Radek Štěpaník  08. 10. 2013
 Kategorie: Hlavní stránka  Speciální třída Nahoru   Náhled článku k vytištění

1 2 3 4 5 


 

 

 

Partneři

 • Základní škola Bruntál, Cihelní 6
 • Základní škola Bruntál, Okružní 38
 • SPŠ Bruntál
 • Gymnázium, Bruntál, příspěvková organizace
 • Obchodní akademie Bruntál
 • Pedagogicko-psychologicka poradna, Bruntál
 • Pilotní škola kin-ballu
 • Čtení pomáhá
 • FCB Panteři
 • Ekoškola
 • Jaro ožívá
 • Les ve škole
 • Ovoce do škol
 • Zdravá pětka
 • ZŠ Petrin
 • ZŠ a MŠ Andělská Hora
 • Středisko volného času Bruntál
Kalendář

Kde nás najdete


ZŠ Bruntál, Jesenická 10, 792 01 Bruntál | tel.: +420 552 306 871, e-mail: info@1zsbr.cz

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

© 1ZŠBR