ZŠ Bruntál, Jesenická 10

ZŠ Bruntál, Jesenická 10
 Jesenická 1284/10
 Bruntál  792 01
   552 306 871
   info  1zsbr.cz
 Zřizovatel:Město Bruntál
 IČO:00852805
 Bank. spoj.:153151678/0300 Vyučovací hodiny
a přestávky
1. hodina8:00 - 8:45
2. hodina8:55 - 9:40
3. hodina9:55 - 10:40
4. hodina10:50 - 11:35
5. hodina11:45 - 12:30
6. hodina12:40 - 13:25
polední přestávka13:25 - 13:55
7. hodina13:55 - 14:40
8. hodina14:45 - 15:30


3D Film ZŠ Bruntál

O třídě I. D

Málo se ví, že na naší škole je i speciální třída. Speciální je proto, že v ní vzděláváme děti s poruchou autistického spektra, Downovým syndromem a jinými poruchami. Děti, které kvůli svým specifickým problémům a potřebám nemohou být v běžné třídě.

Za dvanáct let jsme měli to štěstí, že jsme zlepšili životy osmi dětí a tak pomohli nejen jim, ale i lidem kolem nich. Ne u všech jsou výsledky viditelné, někdy se dostáváme k cíli krůček po krůčku, či spíše milimetr po milimetru, podle stupně postižení. Běžné úkony, které se zpravidla nemusí dlouze vysvětlovat, mohou být pro některé z našich dětí téměř nezvládnutelné. Například zasunutí jezdce zipu při zapínání bundy může trvat i několik minut, vybudování základních návyků - návštěva záchodu a následné umytí rukou - může zabrat i léta. O to více pak každý úspěch, byť titěrný, potěší.

 

  Děti ze speciální třídy slavily Den Země

Pátek 22. 4. se opravdu povedl. Počasí přálo malé vycházce, a proto jsme se vydali s našimi dětmi ze speciální třídy podívat se, jak jiné děti slaví Den Země.

Došli jsme do parku, kde byly pro děti připraveny různé ukázky, soutěže a úkoly. Všeho bychom se zúčastnit nezvládli, ale i my máme radost, když si můžeme podržet ježka nebo se povozit na koníčkovi. I pohladit pejska je pro nás někdy složitý úkol, proto máme radost, když po počátečním ostychu i toto dokážeme.

Byl to hezký den. Škoda, že i cesta do parku je pro některé z nás tolik náročná. No koukněte se sami.

 Zobrazit galerii...

Napsala: Ing. Anna Kodeda  25. 04. 2016
 Kategorie: Hlavní stránka  Speciální třída Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Organizace závěru školního roku

Vážení rodiče,

upozorňujeme Vás, že vzhledem k plánované rekonstrukci 1. nadzemního podlaží dojde v závěru školního roku k oganizačním změnám. Podrobnosti jsou uvedeny v ročním plánu činnosti školy 2015/2016 - platná je varianta 2 - tedy ukončení školního vyučování a vydání vysvědčení ve čtvrtek 23. 6. 2016.

Více zde: Roční plán školy

Napsala: Mgr. Renata Vlčková  04. 04. 2016
 Kategorie: Hlavní stránka  Organizační informace  Speciální třída  Spolek přátel školy  Školní družina Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Poděkování za Vaši péči a spolupráci

Dovolte nám, abychom s nadcházejícím 2. dubnem opět upozornili na Světový den autismu a také Světový den Downova syndromu, který byl stanoven na 21.3. O tomto syndromu mluvíme méně často, proto jen stručně upozorňujeme, že jde o poruchu na 21. páru chromozomu, kde při této diagnóze přibývá chromozom třetí.

Rádi bychom Vám jako každý rok připomněli nelehké životní úděly všech hendikepovaných i lidí kolem nich, kteří jim věnují svoji lásku a péči. A je jedno, zda jde o mámu s malým downíkem nebo pečovatelky starající se o děti bezmocně ležící v ústavech sociální péče. Všem patří náš obdiv.

 Zobrazit celý článek...

Autor: Mgr. S. Zmeškalová a Ing. A. Kodeda  31. 03. 2016
 Kategorie: Hlavní stránka  Speciální třída Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Velikonoční tvoření

Než vzniklo nádherné dílo, které vidíte na obrázcích, stálo to hodně námahy zvláště naši milou vedoucí školní kuchyně paní Jiřinu Běhalovou. Kreativitu, šikovné ruce a dobrou náladu přidali vybraní žáci, také spolužáci ze speciální třídy a paní učitelky M. Helísková, M. Červenková, S. Zmeškalová a P. Romanská. Velikonoční tvoření byl výborný nápad, děkujeme za něj i za jeho realizaci. Doufáme, že i příští rok budeme opět s chutí tvořit. Ve fotogalerii se můžete podívat, jak celá krása vznikala.

 Zobrazit celý článek a galerii...

Napsala: Mgr. Renata Vlčková  23. 03. 2016
 Kategorie: Hlavní stránka  Speciální třída  Stravování Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Selfíčko z Kopřivné

Také v naší speciální třídě se stále něco děje, například tento týden jsme s dětmi opět vyrazili za poznáním našeho krásného okolí. S našimi dětmi jsme vyjeli do Malé Morávky na Kopřivnou, abychom zažili ten krásný, pro nás ostatní asi běžný pocit, kdy Vás sedačková lanovka nadzvedne a vyveze do výšin. Nad vrcholky stromů jsme mohli pozorovat okolní kopce zimních Jeseníků. Byl to jen malý výlet, ale pro nás obrovské dobrodružství. Na památku jsme si pořídili alespoň malé selfie.

 

 Zobrazit galerii...

Napsala: Mgr. Stanislava Zmeškalová  28. 02. 2016
 Kategorie: Hlavní stránka  Speciální třída Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Výlet za zimními radovánkami na sněhu - Lyžařský areál Annaberg - Andělská Hora

Díky podpoře Města Bruntál jsme v rámci projektu „Autisté vnímají, autisté poznávají“ vyrazili tentokrát na výlet do zimních hor. Truchu se to nepovedlo, takže oprava, začnu ještě jednou:

Za bahnem na Annaberg

Už dost jsme měli bahna Bruntálu, zubaté žáby už nás neberou, a tak jsme tentokrát vyrazili prozkoumat těžbu bahna v sousedství. Malý výlet původně za sněhem se nevyvedl kvůli nedostatku sněhu, tedy změna plánu. Nevadí. Naštěstí prosincové sluníčko zahřálo vzduch na krásných 15°C a vysoušelo louky po podzimním dešti, takže místy na nás na svahu pod kostelem koukala spíše zelená travička. Dokonce jsme našli kvetoucí sedmikrásky. Prošli jsme alejí až pod vrchol Annabergu, na závěrečný útok na vrchol jsme ale již neměli dost sil. Vraceli jsme se do základního tábora v naší třídě krásně unavení a odhodlaní příště tento vrchol pokořit. Byl to nakonec krásný jarní den.

Tato akce byla finančně podpořena Městem Bruntál. Děkujeme.

 

Napsala: Ing. Anna Kodeda  04. 01. 2016
 Kategorie: Speciální třída Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Dražba na vánočním jarmarku

Výjimečnou součástí letošního jarmarku byla dražba dobroty z masa a klobásek. V dražbě zvítězila paní Kateřina Tisoňová, která získala klobáskovou černošku za 600,-- Kč. Paní Tisoňové děkujeme za finanční podporu. Výnos z dražby i veškeré příspěvky ze sbírky jsme poslali na účet, kde se shromažďují peníze na projekt přestavby atria. Pokud jste ještě o této akci neslyšeli, přečtěte si prosím informace níže. 

Podařilo se nám dostat náš projekt do finále dotační soutěže Era pomáhá regionům. Mezi nás, čtyři finalisty v jesenické oblasti, rozdělí Era finanční prostředky.

Abychom se umístili co nejvýše a obdrželi co nejvyšší finanční podporu pro náš projekt přestavby nevyužitého atria školy na prostor setkávání zdravých a postižených dětí, potřebujeme i Vaši podporu.

Čím více společně vybereme, tím více mohou naše děti získat. Prosíme přispějte jakoukoliv částkou i Vy.

Na stránkách www.erapomaharegionum.cz   oblast Jeseníky, projekt: Maminko, proč se hřiště vyprázdní, když tam přijdeme my? Systémem „klikni a daruj“ můžete ještě do 6. 1. 2016 podpořit náš projekt.

Po kliknutí budete přesměrováni na platební portál, kde je nutné pro identifikaci uvést variabilní symbol 1701.

Nebuďme lhostejní, přispějme každý alespoň symbolickou částkou. Děkujeme.

 

Napsala: Mgr. Renata Vlčková  20. 12. 2015
 Kategorie: Ekoškola  Hlavní stránka  Poradenství  Speciální třída  Spolek přátel školy  Stravování  Školní družina Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Za zvuky podzimního lesa


Díky podpoře Města Bruntál jsme v rámci projektu „Autisté vnímají, autisté poznávají“ vyrazili tentokrát na výlet za zvuky podzimního lesa u vodopádů Bílé Opavy.

A byl to zase nádherný den. První poprašek sněhu nám dal možnost hledat stopy mezi stromy v lese, naslouchat tichému ševelení stromů a zbytkům listí na nich. Sníh pochovával i zvuky našich kroků, turistické stezky byly prázdné a my jsme si ten klid podzimního lesa skutečně užili. Naši kluci byli v lese snad poprvé. Údolím se nesl jejich smích, to jak hledali zajíčka, co tu stopy zanechal. A protože jej nenašli, tak jsme si na něj zahráli a hopsali jsme po lese jako malí. Nedaleko šuměla svoji píseň Bílá Opava, až k jejím peřejím a vodopádům jsme ale nedošli. Přesto to stálo za to, náš výlet se vydařil... Všichni bychom měli alespoň na chvíli zastavit a nabrat do plic čerstvý vzduch, který se nám nabízí. Máme jej nadosah, užívejme jej.

Tato akce byla finančně podpořena Městem Bruntál. Děkujeme.

 Zobrazit galerii...

Autor: Mgr. S. Zmeškalová, Ing. A. Kodeda  30. 11. 2015
 Kategorie: Hlavní stránka  Projekty  Speciální třída Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Podpořte prosím náš projekt

Vážení rodiče a přátelé naší školy.

Podařilo se nám dostat náš projekt do finále dotační soutěže Era pomáhá regionům. Mezi nás, čtyři finalisty v jesenické oblasti, rozdělí Era finanční prostředky.

Abychom se umístili co nejvýše a obdrželi co nejvyšší finanční podporu pro náš projekt přestavby nevyužitého atria školy na prostor setkávání zdravých a postižených dětí, potřebujeme i Vaši podporu.

Čím více společně vybereme, tím více mohou naše děti získat. Prosíme přispějte jakoukoliv částkou i Vy.

Na stránkách www.erapomaharegionum.cz   oblast Jeseníky, projekt: Maminko, proč se hřiště vyprázdní, když tam přijdeme my? Systémem „klikni a daruj“ můžete od 13. 10. 2015 do 6. 1. 2016 podpořit náš projekt.

Po kliknutí budete přesměrováni na platební portál, kde je nutné pro identifikaci uvést variabilní symbol 1701.

Nebuďme lhostejní, přispějme každý alespoň symbolickou částkou.

Za žáky a zaměstnance Základní školy Bruntál, Jesenická 10 

Dáda, Domča, Dušan a Tonda - žáci speciální třídy

  12. 10. 2015
 Kategorie: Hlavní stránka  Poradenství  Speciální třída  Spolek přátel školy  Školní družina Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Hurá na bazén...

Město Bruntál nás podpořilo v projektu „Plaváním mezi lidi“, takže jsme mohli zahájit již počtvrté naši speciální plaveckou sezónu. Speciální, protože s naší speciální třídou je všechno speciální. Vodu máme také rádi a moc se na bazén nedostaneme, tak věřte, že si tyto vzácné chvilky užíváme.

Tato akce byla finančně podpořena Městem Bruntál. Děkujeme.

 

Autor: Mgr. S. Zmeškalová, Ing. A. Kodeda  05. 10. 2015
 Kategorie: Hlavní stránka  Projekty  Speciální třída Nahoru   Náhled článku k vytištění

1 2 3 4 5 


 

 

 

Partneři

 • Základní škola Bruntál, Cihelní 6
 • Základní škola Bruntál, Okružní 38
 • SPŠ Bruntál
 • Gymnázium, Bruntál, příspěvková organizace
 • Obchodní akademie Bruntál
 • Pedagogicko-psychologicka poradna, Bruntál
 • Pilotní škola kin-ballu
 • Čtení pomáhá
 • FCB Panteři
 • Ekoškola
 • Jaro ožívá
 • Les ve škole
 • Ovoce do škol
 • Zdravá pětka
 • ZŠ Petrin
 • ZŠ a MŠ Andělská Hora
 • Středisko volného času Bruntál
Kalendář

Kde nás najdete


ZŠ Bruntál, Jesenická 10, 792 01 Bruntál | tel.: +420 552 306 871, e-mail: info@1zsbr.cz

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

© 1ZŠBR