ZŠ Bruntál, Jesenická 10

ZŠ Bruntál, Jesenická 10
 Jesenická 1284/10
 Bruntál  792 01
   552 306 871
   info  1zsbr.cz
 Zřizovatel:Město Bruntál
 IČO:00852805
 Bank. spoj.:153151678/0300 Vyučovací hodiny
a přestávky
1. hodina8:00 - 8:45
2. hodina8:55 - 9:40
3. hodina9:55 - 10:40
4. hodina10:50 - 11:35
5. hodina11:45 - 12:30
6. hodina12:40 - 13:25
polední přestávka13:25 - 13:55
7. hodina13:55 - 14:40
8. hodina14:45 - 15:30


3D Film ZŠ Bruntál

 

  Čtenářský klub – středa 21.6.2017

Předposlední klubové setkání se uskutečnilo v Městské knihovně v Bruntále a pozvali jsme na něj nejen své kamarády, ale i dospěláky, aby si s námi užili krásné společné chvíle s nejlepšími přáteli – knihami.

 Zobrazit celý článek a galerii...

Napsala: Mgr. Miroslava Henčová  27. 06. 2017
 Kategorie: Hlavní stránka  Projekty Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Užili jsme si Zahradní slavnost 2017

Krásné slunečné počasí a davy návštěvníků. Taková byla již čtvrtá zahradní slavnost, kterou pořádal Spolek přátel ZŠ Bruntál, Jesenická ve spolupráci s dalšími složkami veřejného života, rodiči, učiteli, žáky a dalšími obětavými spolupracovníky. 

 Zobrazit celý článek a galerii...

Autor: za výbor Spolku přátel ZŠ Mgr. P. Romanská  21. 06. 2017
 Kategorie: Flétnový soubor Notička  Hlavní stránka  Projekty  Spolek přátel školy  Školní družina Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Třetí Skotské hry v Bruntále

Už tradičně jsou na přelomu května a června ve sportovním areálu Základní školy Jesenická (známější jako Jednička) k vidění nesmlouvavé souboje v tradičních disciplínách skotských horalů. Letošní ročník Skotských her byl zase větší a lepší než ty předešlé, dokonce byl už i mezinárodní – do soutěží se totiž aktivně zapojili i žáci partnerské školy z obce Biala Nyska (Polsko), poprvé se přihlásil i tým z jiné bruntálské základní školy (ZŠ Školní 2). Nefalšovanou skotskou atmosféru úternímu odpoledni dodal ve svém kiltu otec-zakladatel Iain. Po roční pauze opět osobně dohlížel na zdárný průběh akce, jejíž tradici před třemi roky na naší škole založil.

 Zobrazit celý článek a galerii...

Napsal: Mgr. Michal Karásek  02. 06. 2017
 Kategorie: Hlavní stránka  Projekty Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Třída VIII. A v projektu Ukliďme Česko

Třída VIII. A  se zapojila do dobrovolnické akce „Ukliďme svět, ukliďme Česko“. Cílem akce je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek.

 Zobrazit celý článek a galerii...

Napsala: Mgr. Helena Daňková  10. 04. 2017
 Kategorie: Hlavní stránka  Projekty Nahoru   Náhled článku k vytištění

  III. A v celostátní soutěži v anglickém jazyce

Letos se naši žáci ze III. A poprvé zapojili do 17. ročníku celostátní soutěže v anglickém jazyce "SING A SONG and SEND A POSTCARD". Soutěž probíhá pod patronací Velvyslanectví Velké Británie a hvězdy YouTube Steva R. Wattse (jeho videa mají téměř milión zhlédnutí denně) již 16 let, během této doby bylo vyhodnoceno již více než 1500 videí.

 Zobrazit celý článek...

Napsala: Ing. Anna Kodeda  06. 04. 2017
 Kategorie: Hlavní stránka  Projekty Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Zkoušíme projekty v angličtině

Různé projekty jsou dnes moderní, každý nějaký ten projekt dělá - a tak jsme si s dětmi z 3. a 4. třídy řekli, že i my se jednoho projektu zůčastníme. Naším cílem bylo, abychom si vyzkoušeli angličtinu také v jiné formě.

 Zobrazit celý článek a galerii...

Napsala: Ing. Anna Kodeda  05. 04. 2017
 Kategorie: Hlavní stránka  Projekty Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Ukliďme svět, ukliďme Česko

Třídy VIII. A a IX. B se zapojily do dobrovolnické akce „Ukliďme svět, ukliďme Česko“. Cílem akce je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek.

 Zobrazit celý článek...

Napsala: Mgr. Martina Rusnoková  05. 04. 2017
 Kategorie: Ekoškola  Hlavní stránka  Projekty Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Školní čtenářské kluby

Říká se, že dnešní děti nečtou – je tomu skutečně tak? Pokud ano, je možné tento stav změnit? Proč je důležité, aby děti četly? Jak rozvíjet dětské čtenářství? Jaké knížky baví dnešní děti? Jak čtenářské aktivity zakomponovat do běžné výuky?

Čtenářský klub

 Zobrazit celý článek...

Napsala: Mgr. Miroslava Henčová  01. 03. 2017
 Kategorie: Hlavní stránka  Projekty Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Novinky ze školy

Vážení rodiče a přátelé naší školy,

chtěli bychom vás informovat o některých novinkách. 

Nejdříve rozpočet města a plánované opravy. Letos máme peníze na vyřešení havarijního stavu oken a střechy na IV. patře 2. stupně.  Takže až skončí přípravná část, začneme znovu budovat. Předpokládám, že výměna všech oken v uvedeném prostoru a oprava střechy začne v polovině května. Pochopitelně to celé s sebou ponese zvýšené nároky na organizaci, sníží se komfort pro žáky i učitele, budeme muset zvýšenou měrou dbát na kázeň a zajištění bezpečnosti. Nedá se ale nic dělat, výměna oken je nutná – po zkušenostech z loňského roku, kdy okno vypadlo, se už nemůžeme dočkat.

Dále bych vás chtěla informovat, že jsme se zapojili do výzvy MŠMT č. 22 a budeme opět realizovat tzv. šablony.

Zatím ještě nemáme souhlas ministerstva, ale žádost je v pořádku a postoupila k závěrečnému posouzení, nic by nemělo stát v cestě definitivnímu schválení. V každém případě začínáme 1. února.

Na jedné straně zahajujeme další papírovou válku, ale na druhé straně můžeme pro školu získat služby v hodnotě zhruba 1 630 000 Kč.

Bohužel zároveň skončila i podpora pracovních pozic školních psychologů a speciálních pedagogů, takže v první řadě musíme peníze ze šablon získat na tyto služby. Zadali jsme si tedy poloviční úvazek psycholožky na příštích 24 měsíců (jde o oblast personální podpory).

Další šablony čerpáme z oblasti zvané osobnostně sociální a profesní rozvoj pedagogů, kde jsme se rozhodli absolvovat vzdělávání pro všechny pedagogy formou 16  a 32 hodinových bloků a společné sborovny, to vše  v čtenářské gramotnosti, matematické gramotnosti, cizích jazycích a inkluzi. Bude to náročné na náš volný čas i na organizaci např. zástupů za nepřítomné učitele, ale bez neustálého vzdělávání dnes nejde žádné povolání vykonávat dobře. Ostatně že učení je pro děti složité, pochopíme obvykle, až když si to znovu zkusíme sami na vlastní kůži.

Také navštívíme jiné školy, abychom se něčím šikovným inspirovali a něco zajímavého zase předali jim.

Všechny další aktivity jsou určené žákům a vám.

Pro děti zahájíme od pololetí čtenářský klub jako volnočasovou aktivitu, která pomůže rozvíjet jejich čtenářské dovednosti. Čtenářský klub organizujeme pro žáky 1. stupně, druhostupňaři jsou zapojeni v jiném projektu, kde na organizaci klubu spolupracujeme s městskou knihovnou. Pro rozvoj matematických schopností a logiky organizujeme ve stejném režimu klub zábavné logiky a deskových her, a to na obou stupních.

Velké naděje vkládáme do vzniku malých žákovských skupin, v nichž budeme připravovat žáky na vyučování. Tyto skupiny jsou jakousi obdobou reedukací, které znáte, ale budou v nich pracovat žáci bez ohledu na šetření v poradnách nebo na doporučení k reedukaci. Půjde o malé (minimálně tříčlenné) skupinky. Plánujeme jich deset.

Z výčtu aktivit je jasné, že si hezky popracujeme, povedeme po odpoledních kroužky, budeme se školit. Najdeme si ale čas i na poslední aktivitu, která je věnována odborně zaměřeným tematickým setkáváním a spolupráci s vámi rodiči. V příštích dvou letech připravíme besedy nebo setkávání se zajímavými hosty, např. s pracovníky z PPP, vysokoškolskými nebo středoškolskými učiteli, odborníkem v hygieně, dětským lékařem, psychologem, policistou… Rozhodně vás oslovíme, abychom věděli, o co budete mít zájem a co máme zorganizovat.

Doufáme jenom, že až uplynou dva roky zapojení do šablon, najdou se jiné prostředky, abychom mohli alespoň v těchto nadstandardních volnočasových aktivitách s žáky pokračovat. 

Napsala: PhDr. Marcela Žáková  18. 01. 2017
 Kategorie: Hlavní stránka  Organizační informace  Projekty Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Realizace projektu O krok blíž k poznání

Díky podpoře Města Bruntál jsme v rámci projektu "O krok blíž k poznání" mohli dětem s mentálním postižením ze speciální třídy rozšířit možnosti výuky o nové kompenzační a didaktické pomůcky a zvýšit tak efektivitu vzdělávacího procesu.

 

 Zobrazit celý článek a galerii...

Napsala: Ing. Anna Kodeda  29. 12. 2016
 Kategorie: Hlavní stránka  Projekty Nahoru   Náhled článku k vytištění

1 2 3 4 5 


 

 

 

Partneři

 • Základní škola Bruntál, Cihelní 6
 • Základní škola Bruntál, Okružní 38
 • SPŠ Bruntál
 • Gymnázium, Bruntál, příspěvková organizace
 • Obchodní akademie Bruntál
 • Pedagogicko-psychologicka poradna, Bruntál
 • Pilotní škola kin-ballu
 • Čtení pomáhá
 • FCB Panteři
 • Ekoškola
 • Jaro ožívá
 • Les ve škole
 • Ovoce do škol
 • Zdravá pětka
 • ZŠ Petrin
 • ZŠ a MŠ Andělská Hora
 • Středisko volného času Bruntál
Kalendář

Kde nás najdete


ZŠ Bruntál, Jesenická 10, 792 01 Bruntál | tel.: +420 552 306 871, e-mail: info@1zsbr.cz

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

© 1ZŠBR