ZŠ Bruntál, Jesenická 10

ZŠ Bruntál, Jesenická 10
 Jesenická 1284/10
 Bruntál  792 01
   552 306 871
   info  1zsbr.cz
 Zřizovatel:Město Bruntál
 IČO:00852805
 Bank. spoj.:153151678/0300 Vyučovací hodiny
a přestávky
1. hodina8:00 - 8:45
2. hodina8:55 - 9:40
3. hodina9:55 - 10:40
4. hodina10:50 - 11:35
5. hodina11:45 - 12:30
6. hodina12:40 - 13:25
polední přestávka13:25 - 13:55
7. hodina13:55 - 14:40
8. hodina14:45 - 15:30


3D Film ZŠ Bruntál

 

  Žáci IV. A a IV. B chtějí jíst zdravě!

V pátek 29. 5. se v naší školní jídelně uskutečnilo již třetí setkání našich žáků s paní vedoucí Jiřinou Běhalovou a školními kuchařkami, tentokrát na téma „ZELENINA A OVOCE JSOU MOOOC ZDRAVÉ“. Děti se často zelenině a ovoci vyhýbají a dávají přednost nezdravému jídlu, proto jsme jim chtěli ukázat, že i zdravé věci mohou být dobré. Paní kuchařky pro nás vyrobily dva druhy tvarohových pomazánek, připravily celozrnné pečivo, ovoce a zeleninu. Žáci ze IV. A vyráběli z těchto surovin zvířata žijící v mořích a oceánech, žáci IV. B domácí zvířata. Na talířcích pak hotová díla vypadala úžasně, sliny se všem jen sbíhaly. Krásné výrobky ze zeleniny a ovoce si můžete prohlédnout na našich fotografiích a přitom se zakousnout třeba do jablka, ať taky uděláte něco dobrého pro své zdraví!

 Zobrazit celý článek a galerii...

Autor: Mgr. Š. Burzová, Mgr. M. Horáková  04. 06. 2015
 Kategorie: Hlavní stránka  Stravování Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Beseda s paní Kautzovou

Zdravá výživa a zdravý životní styl jsou v dnešní době hodně často používaná sousloví. Ne všichni je však správně chápou a ne všichni „žijí zdravě“. Abychom si už od útlého věku uvědomili, co je pro nás v životě důležité, nám sdělila paní Kautzová, která nejen propaguje, ale hlavně konzumuje a prodává potraviny tělu prospěšné a zdravé. Probírali jsme také souvislosti jídla se zdravím, duševní pohodou, radostí a láskou. Součástí přednášky byla i  zdravá svačinka. S láskou ji pro nás připravila naše paní vedoucí školní kuchyně Běhalová. Všem chutnal a my jsme se přesvědčili, že ze zdravých surovin lze připravit vynikající pochoutky.

 Zobrazit celý článek a galerii...

Autor: Žáci třídy VIII. A.  19. 02. 2015
 Kategorie: Hlavní stránka  Stravování Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Exkurze ve školních jídelnách

O jarních prázdninách, kdy si děti užívaly volna, se v naší jídelně nevařilo. Využily jsme této příležitosti k návštěvě několika jídelen v Bruntále, abychom zjistily, jak to chodí i jinde. Prohlédly jsme si školní jídelnu při ZŠ Bruntál, Cihelní, ZŠ Bruntál, Okružní, jídelnu v domově důchodců  a nakonec i malou kuchyňku v mateřské školce U Rybníka.

Ve všech jídelnách nás paní kuchařky mile přivítaly a rády se s námi podělily o názory a zkušenosti týkající se provozu kuchyně.

 Zobrazit celý článek a galerii...

Napsala: Jiřina Běhalová  16. 02. 2015
 Kategorie: Hlavní stránka  Stravování Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Už víme, co je bulgur!

V naší školní jídelně pracuje úžasná paní vedoucí Jiřina Běhalová. Naše Jiřinka má stále nové nápady, jak naučit žáky jíst zdravě. Na jídelníčku se již delší dobu objevuje jako příloha k masu bulgur, ale velký zájem u dětí tato příloha nevzbudila. Proto jsme se rozhodli získat zájem žáků zábavnou formou.

Ve třídě IV. A a IV. B jsme luštili křížovku, jejímž řešením bylo slovo bulgur. Dětem jsme řekli, z čeho je bulgur vyroben, různé recepty s bulgurem a nakonec všichni bulgur ochutnali.

Všem moc chutnal! Spousta žáků si přidala!

 Zobrazit celý článek a galerii...

Autor: IV. A a IV. B, Šárka Burzová a Martina Horáková  12. 01. 2015
 Kategorie: Hlavní stránka  Stravování Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Alergeny v potravinách

Označování alergenů je legislativně stanoveno na datum 13. 12. 2014 v souladu s potravinovým právem.

Specifikace alergenů

Různé druhy alergií postihují až 30% populace a na alergii není lék. Každý jedinec musí zjistit podle příznaků, jaké potravině se příště vyvarovat, jedině voda není alergenní. 

Běžné potravinové alergeny
Mohou vyvolat všechny potraviny, EU specifikovala 14 hlavních potencionálních alergenů, které podléhají legislativnímu označení. Za další alergeny lze považovat též jablka, hrušky, meruňky, broskve, jahody, rajčata, špenát, aromatické byliny, ty však neznačíme.

Školní jídelna je povinna označit vyrobený pokrm alergenní složkou, ale nebude brát zřetel na jednotlivé přecitlivělosti strávníků. Tuto skutečnost si musí každý strávník sám uhlídat. Není možné se věnovat při výrobě jídel strávníkům s potravinovou alergií jednotlivě.

Naše jídelna přesto již druhým rokem vaří bezlepkovou a bezlaktózovou dietu. V případě zájmu se obraťte na vedoucí školní jídelny p. Běhalovou.

Označení přítomnosti alergenu bude vyznačeno na jídelním lístku číslem označujícím alergen.

Seznam potravinových alergenů, které podléhají legislativnímu označování dle směrnice 1169/11 EU

Tabulka alergenů

Napsala: Jiřina Běhalová  12. 01. 2015
 Kategorie: Hlavní stránka  Stravování Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Beseda k 50. výročí školních jídelen

Dne 27. 11. 2014 proběhla na naší škole k půlstoletému výročí školních jídelen beseda s bývalými zaměstnankyněmi školy – kuchařkami. S radostí jsme přivítali paní Helenu Škývarovou, paní Annu Škripkovou a paní Naděždu Hoblíkovou.

Paní kuchařky byly nadšeny kulturním programem, který si pro ně připravily třídy IV. A, IV. B a IX. D, s dojetím povykládaly o svých začátcích na Jedničce, jak se vařilo, co se vařilo, co našim „rodičům“ chutnalo nejvíce, na co vzpomínají nejraději. V závěru besedy vylosovaly tři šťastlivce v soutěži Hádej, co jsem za kuchyňské náčiní?

 1. místo: Zuzana Gronkowiecová (IV. A)
 2. místo: Jakub Křivánek (VI. B)
 3. místo: Antonín Kučera (IV. B)

Výherci si odnesli krásné a chutné ceny z rukou současné vedoucí školní jídelny paní Jiřiny Běhalové, které do soutěže věnovala právě naše školní jídelna.   

 Zobrazit celý článek a galerii...

Napsala: Mgr. Pavlína Daňková  29. 11. 2014
 Kategorie: Hlavní stránka  Stravování Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Na Jedničce slavíme 50 let školního stravování…

Školní jídelna při ZŠ Bruntál, Jesenická 10 vyhlašuje pro žáky 1. a 2. stupně k  50. výročí školního stravování soutěž pod názvem: Hádej, co jsem za kuchyňské náčiní?

Pravidla soutěže:

Na dobovém stolečku ve školní jídelně budou od 19. 11. – 26. 11. 2014 vystaveny ukázky pro nás již „historického“ kuchyňského náčiní. Všechna soutěžní náčiní poznáš podle čísla. Na stole bude rovněž pro každého nachystána kartička pro napsání správných odpovědí, propiska a truhlička, kam vyplněnou kartičku hodíš. A co bude dál? Přece vylosování tří šťastlivců, které proběhne 27. 11. 2014 v dopoledních hodinách za přítomnosti vedení školy, vedoucí školní jídelny a pamětnic – kuchařek naší jídelny. Těšit se můžete na krásné a „chutné“ ceny.

 Zobrazit celý článek a galerii...

Napsala: Mgr. Pavlína Daňková  20. 11. 2014
 Kategorie: Hlavní stránka  Stravování Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Vyhlášení vítězů výtvarné soutěže pro školní jídelnu

Začátkem května tohoto roku jsme vyhlásili výtvarnou soutěž pro všechny žáky naší školy za účelem výzdoby školní jídelny. Původně jsme chtěli vybrat 10 výherců, ale protože se sešlo na 150 obrázků a bylo těžké vyhodnotit jen těch 10 nejlepších, ocenili jsme díky našim spozorům na zahradní slavnosti téměř 50 dětí. 

 Zobrazit celý článek a galerii...

Napsala: Jiřina Běhalová  16. 06. 2014
 Kategorie: Hlavní stránka  Stravování Nahoru   Náhled článku k vytištění

  O školní kuchyni

Na základní škole Jesenická 10 se po nástupu nové vedoucí školní kuchyně paní Běhalové mnohé změnilo. V březnu se o tom přesvědčili i tři žáci druhého stupně zastupující ekotým. Na naši paní vedoucí měli nespočet otázek týkajících se chodu jídelny, na které ochotně odpovídala. Žáci se dozvěděli mnoho zajímavých informací. Například – že vzrostl počet strávníků, že se nepoužívají polotovary ani dochucovadla obsahující glutamany. Dodavatelé jsou místní, tím se tedy šetří benzínem a škola podporuje místní region. Jak už naši žáci vědí, mohou si vybírat ze dvou variant obědů, tím se snížilo množství nedojedeného jídla a denně se vyhodí pouze minimální množství zbytků. A to má naše škola již přes 500 strávníků! Zavedla se do jídelníčku i odlehčená strava, která se ihned ujala nejen u dospělých, ale i u žáků. Aby toho nebylo málo, všechny polévky se připravují na másle. Ani se v naší jídelně nesmaží - jídlo se připravuje v konvektomatu.

 Zobrazit celý článek...

Autor: Veronika Zpěváková  27. 04. 2014
 Kategorie: Hlavní stránka  Stravování Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Výtvarně-tvůrčí soutěž pro žáky naší školy s heslem „Jíme zdravě“

Školní jídelna vyhlašuje soutěž o nejoriginálnější obrázky na výzdobu naší jídelny s motivem zeleniny a ovoce.

Namaluj nebo vytvoř obrázek – fantazii a materiálu se meze nekladou. Své výtvory můžeš okomentovat, případně vymyslet krátkou básničku. Nezapomeň však na zadní stranu uvést své jméno, věk a třídu.

Soutěž bude probíhat od 14. 4. 2014 do 31. 5. 2014.

Začátkem června vybere odborná porota ze všech dodaných výrobků 10 nejoriginálnějších, které budou odměněny. Tyto i ostatní obrázky budou poté vystaveny v jídelně.

Napsala: Jiřina Běhalová  14. 04. 2014
 Kategorie: Hlavní stránka  Stravování Nahoru   Náhled článku k vytištění

1 2 3 


 

 

 

Partneři

 • Základní škola Bruntál, Cihelní 6
 • Základní škola Bruntál, Okružní 38
 • SPŠ Bruntál
 • Gymnázium, Bruntál, příspěvková organizace
 • Obchodní akademie Bruntál
 • Pedagogicko-psychologicka poradna, Bruntál
 • Pilotní škola kin-ballu
 • Čtení pomáhá
 • FCB Panteři
 • Ekoškola
 • Jaro ožívá
 • Les ve škole
 • Ovoce do škol
 • Zdravá pětka
 • ZŠ Petrin
 • ZŠ a MŠ Andělská Hora
 • Středisko volného času Bruntál
Kalendář

Kde nás najdete


ZŠ Bruntál, Jesenická 10, 792 01 Bruntál | tel.: +420 552 306 871, e-mail: info@1zsbr.cz

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

© 1ZŠBR