ZŠ Bruntál, Jesenická 10

ZŠ Bruntál, Jesenická 10
 Jesenická 1284/10
 Bruntál  792 01
   552 306 871
   info  1zsbr.cz
 Zřizovatel:Město Bruntál
 IČO:00852805
 Bank. spoj.:153151678/0300 Vyučovací hodiny
a přestávky
1. hodina8:00 - 8:45
2. hodina8:55 - 9:40
3. hodina9:55 - 10:40
4. hodina10:50 - 11:35
5. hodina11:45 - 12:30
6. hodina12:40 - 13:25
polední přestávka13:25 - 13:55
7. hodina13:55 - 14:40
8. hodina14:45 - 15:30


3D Film ZŠ Bruntál

 

  Výuka angličtiny tak trochu jinak

Ve středu 18. března 2015 probíhala na naší škole výuka angličtiny tak trochu jinak. Divadelní kulisy, zhasnutá světla a polstrované sedačky bruntálského divadla nahradily klasické školní lavice, židličky a tabuli. Našimi učiteli byli tři herci z Divadelního centra Zlín a před našima očima se začal odehrávat česko-anglický příběh.

Představení bylo dvojjazyčné a bylo doprovázeno množstvím veselých a melodických písniček. Bylo vtipné, mělo švih a spád, zasmáli jsme se nejrůznějším vtípkům i slovním hříčkám. Děti měly možnost zjistit, kolik už toho umí a do jaké míry anglicky rozumí. Naučily se také spoustu nových slovíček a obratů, které, jsou-li znázorněny pohybem a doprovázeny příběhem, v paměti utkví daleko snáz než při učení ve školní lavici.

Pro žáky 3. – 6. tříd si připravili příběh Little Red Riding Hood – příběh o Zuzance, která se nenaučila na písemku do přírodopisu, a proto si vymyslela lež, že musí místo školy navštívit nemocnou babičku. Cestou přes temný les, jak už to bývá, potkala velkého hladového vlka… že se lhát nevyplácí, bylo předem jasné.

Starší žáci 7. – 9. tříd navštívili představení Peter Black. O tom, co vše může člověka potkat, když z postele vstane levou nohou, se nám ani nezdálo. Úspěšný a dobře situovaný mladý muž přijde souhrou náhodných událostí naprosto o všechno: peníze, práci, přátele, domov i svou lásku. S deseti dolary v kapse se potlouká městem a snaží se přežít …. najde opět opravdové přátele a nový začátek? 

 Zobrazit celý článek a galerii...

Napsala: Bc. Andrea Kožíšková, DiS.  23. 03. 2015
 Kategorie: Hlavní stránka Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Závody v lyžování Ski Annaberg 2015

Na zbytcích sněhu na sjezdovce SKI ANNABERG se 19. března 2015 závodilo v alpských disciplínách a snowboardingu. Na Zimní olympiádě v alpských disciplínách lyžování a snowboardingu žáků základních škol okresu Bruntál se sešli jen ti nejlepší z nejlepších.

Výborných výsledků jsme dosáhli ve snowboardingu.   

1. místo Martin Duhajský, 2. místo Filip Gono, 3. místo Petr Křivánek

V kategorii předžáků si dojel svým 2. nejrychlejším časem pro stříbrnou medaili Zdeněk Podrazil z V.B.

Antonín Kučera vybojoval dvě bronzové medaile za obří slalom a slalom.

Celkově se naše škola umístila na 2. místě a získala za součet bodů stříbrný pohár

 Zobrazit celý článek a galerii...

Napsal: Mgr. Miroslav Šimůnek  20. 03. 2015
 Kategorie: Hlavní stránka Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Bruntálský skřivánek 2015 - 1. stupeň

V pondělí 16. března 2015 proběhla na naší škole školní pěvecká soutěž  Bruntálský skřivánek 2015.  Zúčastnilo se 42 zpěváčků z prvního stupně. Soutěž byla rozdělena do tří kategorií. V první kategorii soutěžili žáci prvního a druhého ročníku, ve druhé kategorii se prezentovali žáci třetího ročníku a ve třetí kategorii soutěžili žáci čtvrtého a pátého ročníku. Všichni zpěváci zpívali výborně a pro porotu, která se skládala z učitelů prvního stupně, Evy Kostrůnkové, Radky Šidlíkové, Moniky Zpěvákové a Alexandry Klánové, bylo velmi těžké vybrat ty nejlepší zpěváky. Děkujeme i vedení školy, že nás přišlo podpořit.

V první kategorii  se na prvním místě umístila Klára Vokálová ze třídy II. A,na druhém místě Adam Šidlík ze třídy I. C, na třetím místě Lukáš Pelc ze třídy I. C.

Ve druhé kategorii se na prvním místě umístila Klára Valouchová ze třídy III. C, na druhém místě Michal Jindra ze třídy III. C, na třetím místě Matyáš Hanus ze třídy III. B a Sára Tökoli ze třídy III. C.

Ve třetí kategorii se na prvním místě umístily Natálie Bartošíková ze třídy IV. B a Julie Vaculíková ze třídy V. D, na druhém místě Denis Vodička ze třídy IV. C a Anna Barnetová ze třídy IV. C, na třetím místě Eliška Kroupová ze třídy V. C. 

 Zobrazit celý článek a galerii...

Napsala: Mgr. Alexandra Klánová  20. 03. 2015
 Kategorie: Hlavní stránka Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Navštívila nás pohádková babička

Chtěli bychom touto formou poděkovat pohádkové babičce paní Šenkyříkové, která k nám přišla doslova se srdcem na dlani a pohádkou na rtech. Navštívila naši speciální třídu a pro děti si připravila pásmo pohádek a písní, kterými obohatila náš všední den.

Bylo nám s ní hezky a doufáme, že i jí bylo dobře s námi a že se k nám zase brzy vrátí.

Moc děkujeme.


Napsala: Mgr. Stanislava ZmeškalováAutor: Ing. Anna Kodeda  18. 03. 2015
 Kategorie: Hlavní stránka  Speciální třída Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Projekty v prvních třídách

Koncem měsíce února a v první polovině března proběhly v prvních třídách v hodinách prvouky dva projekty zaměřené na zdravý životní styl a správnou životosprávu.

První projekt ZDRAVÉ ZUBY učil děti, jak pečovat o svoje zoubky, věnoval se prevenci zubního kazu. Novinkou v tomto projektu bylo, že všichni prvňáčci obdrželi na závěr dárkové balíčky z drogerie DM.

Druhý projekt NORMÁLNÍ JE NEKOUŘIT volně navazoval na první projekt. Žákům byla v úvodu promítnuta pohádka o zoubku, plicích a srdíčku, zábavnou a hravou formou je seznámila s prevencí kouření a jeho riziky.

 Zobrazit celý článek a galerii...

Napsala: Mgr. Jitka Pospíšilová  18. 03. 2015
 Kategorie: Hlavní stránka Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Velikonoční dílny

V únoru jsme pořádali soutěž v Piškvorkách a Přehazované, vítězové byli odměněni  malým dárkem a sladkou odměnou. Oslavili jsme také svátek zamilovaných – Valentýn - vlastnoručně vyrobenou valentýnkou.

 Zobrazit celý článek a galerii...

Napsala:   18. 03. 2015
 Kategorie: Hlavní stránka  Školní družina Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Bruntálský skřivánek 2015 - 2. stupeň

V úterý 17. března se konal další ročník sólové pěvecké soutěže Bruntálský skřivánek 2015, kterého se zúčastnili nejlepší zpěváci naší školy od 6. do 9. ročníku. Porota, která zasedla ve složení: p. zástupkyně Renata Vlčková, p. uč. Martina Horáková, p. uč. Miroslava Henčová, p. uč. David Pavelka a p. uč. Eva Zapalačová, měla nelehký úkol - pěvecké výkony soutěžících byly totiž velmi vyrovnané, žáci zpívali s chutí a nadšením.

Zpestřením letošního ročníku a zároveň velkou motivací pro žáky bylo úvodní pěvecké vystoupení našeho anglického lektora Iana Paula Hagana, který za doprovodu kytary zazpíval anglickou lidovou píseň. Repertoár soutěžících byl pestrý, v programu zazněly písně lidové, umělé, písně z pohádek a dětských filmů. 30 nejlepších zpěváků a zpěvaček druhého stupně bylo rozděleno do tří kategorií:

IV. kategorie -  6. ročník:        

1. místo - Marie Trlicová VI. A

2. místo - Nela Brázdilová VI. D

3. místo - Adéla Pluháčková VI. D, Lukáš Repper VI. A                             

V.  kategorie -  7. ročník:        

1. místo - Anna Meluchová VII. B

2. místo - Petra Svobodová VII. A

3. místo - Marie Hrubá VII. C                        

VI. kategorie -  8 . a 9. ročník:  

1. místo - Martina Pavlišová IX. C, Natálie Dočková VIII. A

2. místo - Kateřina Romanská IX. B, Barbora Kovaříková IX. D        

3. místo - Alena Makayová VIII. A

Porota ocenila především svědomitou přípravu žáků a výběr krásných lidových písní. Výkony našich zpěváků dokazují, že spojením talentu, píle žáků a vedení jejich vyučujících, lze dosáhnout výborných výsledků. 

 Zobrazit celý článek a galerii...

Napsala: Mgr. Eva Zapalačová  18. 03. 2015
 Kategorie: Hlavní stránka Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Náš úspěšný účastník v Miss baby 2015

V neděli 8. 3. 2015 proběhla na SVČ v Bruntále soutěž Miss baby 2015.

Josef Jurečka z I. B ve své kategorii získal krásné 2. místo. 

 Zobrazit celý článek a galerii...

Napsala: Mgr. Jitka Pospíšilová  13. 03. 2015
 Kategorie: Hlavní stránka Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Topíte se v hračkách?

Vážení rodiče a přátelé školy,

máme k Vám prosbu. Pokud byste v rámci povánočního a předvelikonočního úklidu pokojíčků Vašich ratolestí nalezli něco, co by mohlo potěšit děti v naší autistické třídě a co již Vaše děti nebudou postrádat, neváhejte a přineste tyto hračky, knížky nebo stavebnice do I. D třídy vedle školní jídelny kdykoliv mezi 8. a 14. hodinou. Pomůžete tím postiženým dětem v jejich dalším rozvoji a přispějete k rozšíření aktivit při výuce v autistické třídě.

Budeme Vám velmi vděčni a děkujeme i za naše žáky. 

Napsala: Mgr. Stanislava Zmeškalová  12. 03. 2015
 Kategorie: Hlavní stránka  Speciální třída  Spolek přátel školy Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Ještě k lyžařskému výcviku - pohled do budoucnosti

Při hodnocení letošního lyžařského výcviku jsme konstatovali, že žáci, kteří se ho zúčastnili, byli disciplinovaní a šikovní, i díky tomu se kurz obešel bez mimořádných událostí a zranění, což nás velmi těší. Méně už jsme spokojeni s nízkým počtem účastníků kurzu. Na tomto místě je nutné zdůraznit, že lyžařský kurz je součástí našeho školního vzdělávacího programu a absolvování kurzu je samozřejmou součástí výuky. Neúčast na něm tedy mohou omlouvat pouze zdravotní důvody. V příštím školním roce budeme mít v sedmém ročníku 90 budoucích lyžařů. Upozorňujeme už nyní zákonné zástupce, že zimní sportovní aktivity absolvují všichni žáci. Ti, kteří nebudou lyžovat, se budou věnovat například turistice, aby i oni si užili aktivního pobytu na vzduchu se svými spolužáky.

Vážení rodiče, pevně věříme, že své děti ve sportovních aktivitách podpoříte a přispěte tak ke zlepšení jejich kondice, vztahu k pohybu a zdravému životnímu stylu.

Napsala: Mgr. Renata Vlčková  12. 03. 2015
 Kategorie: Hlavní stránka Nahoru   Náhled článku k vytištění

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 


 

 

 

Partneři

 • Základní škola Bruntál, Cihelní 6
 • Základní škola Bruntál, Okružní 38
 • SPŠ Bruntál
 • Gymnázium, Bruntál, příspěvková organizace
 • Obchodní akademie Bruntál
 • Pedagogicko-psychologicka poradna, Bruntál
 • Pilotní škola kin-ballu
 • Čtení pomáhá
 • FCB Panteři
 • Ekoškola
 • Jaro ožívá
 • Les ve škole
 • Ovoce do škol
 • Zdravá pětka
 • ZŠ Petrin
 • ZŠ a MŠ Andělská Hora
 • Středisko volného času Bruntál
Kalendář

Kde nás najdete


ZŠ Bruntál, Jesenická 10, 792 01 Bruntál | tel.: +420 552 306 871, e-mail: info@1zsbr.cz

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

© 1ZŠBR