ZŠ Bruntál, Jesenická 10

ZŠ Bruntál, Jesenická 10
 Jesenická 1284/10
 Bruntál  792 01
   552 306 871
   info  1zsbr.cz
 Zřizovatel:Město Bruntál
 IČO:00852805
 Bank. spoj.:153151678/0300 Vyučovací hodiny
a přestávky
1. hodina8:00 - 8:45
2. hodina8:55 - 9:40
3. hodina9:55 - 10:40
4. hodina10:50 - 11:35
5. hodina11:45 - 12:30
6. hodina12:40 - 13:25
polední přestávka13:25 - 13:55
7. hodina13:55 - 14:40
8. hodina14:45 - 15:30


3D Film ZŠ Bruntál

 

  Třídní schůzky

Vážení rodiče,

zveme Vás na třídní schůzky, které se konají v úterý 28. dubna 2015. Pro rodiče žáků 1. stupně začínáme v kmenových třídách v 15:30 hodin, 2. stupeň v 16:00 hodin. Na programu budou informace o výchově a vzdělávání Vašich dětí, akcích a aktivitách školy.

Po třídních schůzkách následují individuální konzultace s vyučujícími.

Napsala: Mgr. Renata Vlčková  21. 04. 2015
 Kategorie: Hlavní stránka  Poradenství  Výchovný poradce pro 1. stupeň  Výchovný poradce pro 2. stupeň Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Indiánský týden ve školní družině

V družině jsme měli indiánský týden. Byl to týden plný zajímavých činností a her. Vyrobili jsme si indiánské teepee, totem, čelenky, a pak už jsme lovili medvěda, chytali ryby a stopovali nepřítele. Na závěr jsme si zatančili za zvuků bubnů  indiánské tance.

 Zobrazit celý článek a galerii...

Napsala: Libuše Šímová  21. 04. 2015
 Kategorie: Hlavní stránka  Školní družina Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Ekologická akce naší školy - videozáznam

Napsala: Mgr. Renata Vlčková  19. 04. 2015
 Kategorie: Ekoškola  Hlavní stránka Nahoru   Náhled článku k vytištění

  „Ukliďme Česko!“

Dobrovolnická akce „Ukliďme Česko!“ vychází z mezinárodně osvědčeného modelu „Let's Do It!“. Tento typ úklidových akcí již proběhl úspěšně ve více než 100 zemích za účasti 9 milionů dobrovolníků.

Loňský úspěšný ročník, který byl oceněn Ekologickým Oskarem, nás motivoval k pořádání dalšího ročníku v tomto roce. Naše škola se akce zúčastnila ve spolupráci s TS Bruntál a jsme rádi, že jsme mohli také přispět kapkou do moře. Našemu školnímu ekotýmu se podařilo zlikvidovat černou skládku a díky technickým službám, které nás také výborně vybavily pomůckami, ubyl jeden kontejner odpadů z naší přírody.
Děkujeme moc všem žákům, kteří se do práce pustili!

 Zobrazit celý článek a galerii...

Napsala: Mgr. Eva Vroblová  17. 04. 2015
 Kategorie: Ekoškola  Hlavní stránka Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Největší ekologická akce v dějinách naší školy

Podíváte-li se na fotografie z akce, zjistíte, že netřeba mnoha slov – tak snad jen ve zkratce:

Kdy: ve středu 15. dubna 2015

Kde:  - ZŠ Bruntál, Jesenická – školní zahrada, sportovní areál, atria, tenisové kurty, pozemky nejen před školou, ale i směrem k bazénu a k ulici Chelčického

          - Černá skládka mezi Bruntálem a Starým Městem (v rámci dobrovolnické akce "Ukliďme Česko")

          - Městský park

Kdo: přibližně 600 našich žáků (deváťáci se potili jinde – na přijímacích zkouškách), dále všichni pedagogové a zaměstnanci školy

Objednávka počasí: splněno 100% - jasno, slunečno, teplota vzduchu 21°C  (teplota některých po rytí pozemku 38°C), vítr západní o rychlosti 2-6m/s (mnozí běhali se zahradními kolečky s větrem o závod)

Vztahy: nadstandardní

Pracovní nadšení: výtečné a neutuchající

Pracovní morálka: skvělá

Catering: pro všechny brigádníky nadýchané koláčky a zdravé jablíčko ke svačině; k obědu šťavnatý řízek s chlebem a zeleninkou; kdo si přinesl špekáček – měl ho opečený na přírodním ohništi (někteří opékali poprvé v životě a moc jim chutnalo), čaj po celý den pro všechny žíznivé

Úkoly: splněny na jedničku s hvězdičkou - posuďte sami:

Všechny pozemky uklizeny od nepořádku a vyhrabány, zlikvidována černá skládka, posbírány odpadky v části městského parku, vytvořena přírodní učebna, založena lesní školka, upraveny tenisové kurty, vyčištěny sběrné kanálky kolem celého hřiště, vyčištěn a přeházen starý kompost a založen nový, vyskládáno a nařezáno dřevo, zasazeny plodiny a okrasné rostliny, malba fasády s přírodní tematikou, vyčištěna atria, uklizeny místnosti pro nářadí a sklady…a mohli bychom pokračovat dále.

Velmi děkujeme všem, kdo se na akci jakkoli podíleli. Jsme velmi rádi, že se vydařila natolik, že už nyní mnozí voláte po opakování. A proč ne?

 Zobrazit celý článek a galerii...

Napsala: Mgr. Renata Vlčková  16. 04. 2015
 Kategorie: Ekoškola  Hlavní stránka Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Pohádková babičko, jsme rádi, že jste byla opět mezi námi

Ačkoliv mluvíme stejnou řečí, někdy se lidé nedokáží domluvit. Někdo mluví rychle, jiný zadrhává, někdo česky a jiný třeba znakovkou. Jsme různí a přitom jsme si tak blízcí. A kdybychom si všichni dokázali porozumět, bylo by na světě tááák krásně.

Naše pohádková babička nám rozumí, proto přišla opět mezi nás. Opět nám vykouzlila na tvářích úsměv, opět použila některá ze svých kouzel. Pohádková babička navštívila naši speciální třídu a zahrála dětem pohádku o koťátku, které nechtělo mluvit kočičí řečí. Šlo do světa a mňoukalo po svém, učilo se mluvit řečí jiných zvířátek. Nakonec ale zjistilo, že maminka mu nerozumí, a protože nejdůležitější je se dorozumět s maminkou, naučilo se nakonec krásně mňoukat.

A jako překvapení pak babička vytáhla své kouzlo s bublifuky. Tolik bublin najednou neumí ani náš táta. A prý že příště vezme své velké bubliny, které si schovává pro zvláštní příležitosti. Naše speciální třída I.D je právě taková příležitost. 

 Zobrazit celý článek a galerii...

Autor: Ing. Anna Kodeda  15. 04. 2015
 Kategorie: Hlavní stránka  Speciální třída Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Městské kolo recitační soutěže

V úterý 14. dubna 2015 jsme se sešli v nově zrekonstruovaných prostorách Petrina – části určené pro SVČ, abychom se zúčastnili dalšího ročníku městského kola recitační soutěže. Vřele nás opět všechny přivítala vždy vtipná a dobře naladěná paní ředitelka Jana Franková. Seznámila soutěžící i porotu s pravidly, rozdělením do jednotlivých kategorií a mohlo se začít.

Fotografie v naší galerii jsou důkazem, že panovala skutečně pohodová atmosféra a zdravá rivalita a napětí mezi soutěžícími. Také výsledné verdikty jednotlivých porot svědčí o tom, že na naší škole máme moc talentované a umělecky založené žáky a žákyně.

Mezi nejstaršími osmáky a deváťáky zvítězila Alena Makayová, druhé místo obsadil Tom Bregin a třetí skončila Alexandra Vallová.

V kategorii šestých a sedmých tříd kralovala Nela Brázdilová, druhý skončil Lukáš Repper a třetí Adéla Pluháčková.

Ani žáčci prvního stupně nezůstali pozadu. Mezi čtvrťáky a páťáky byl nejlepší Tobiáš Krpec, druhou příčku obsadil Josef Kovařík a třetí skončila Veronika Duhajská.

Kateřina Friedrichová se umístila na 2. místě mezi recitátory druhého a třetího ročníku. Čestné uznání poroty si odnesl Antonín Orság.

Z prvňáčků se nejvíce líbila Barbora Drápalová, druhý skončil Filip Repper  a třetí místo obsadila Anita Mecová.

 Zobrazit celý článek a galerii...

Autor: Mgr. M. Henčová, Mgr. M. Horáková  14. 04. 2015
 Kategorie: Hlavní stránka Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Exkurze do Ostravy – Velký svět techniky

Ve čtvrtek 9. dubna 2015 dostalo konečně sluníčko rozum a ukázalo nám svou vlídnou tvář. Což bylo přímo úžasné, protože ihned panovala lepší a veselejší nálada. Autobus odjíždí. A kam?

Za odměnu po náročném předvánočním, vánočním a jarním shonu navštívili členové dramatického souboru Jednička, pěveckého sboru Písnička a flétnového kroužku VELKÝ SVĚT TECHNIKY v Ostravě – Vítkovicích.

Pro děti byl připraven bohatý program, který koordinovaly studentky bruntálského gymnázia. Během exkurze žáci vyplňovali pracovní listy,  viděli  filmové představení Vlčí hora a celkově se obohatili o znalosti ze světa vědy a techniky, které si mohli také následně ověřit v praxi.

 Zobrazit celý článek a galerii...

Napsala: Mgr. Miroslava Henčová  10. 04. 2015
 Kategorie: Hlavní stránka  Jednička  Písnička Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Mladí volejbalisté stříbrní

Ve čtvrtek 9. dubna 2015 se ve Vrbně pod Pradědem uskutečnil pod záštitou AŠSK další ročník volejbalového turnaje mladších žáků ZŠ okresu Bruntál. Letos poprvé se hrál již velký volejbal, tzv. 6 na 6. Z celkově šesti družstev se na turnaj z Bruntálu přihlásila družstva dvě, a to z  gymnázia a ze ZŠ na Jesenické ulici. Jejich vzájemné utkání v základní skupině skočilo remízou a obě družstva postoupila do dalšího kola, ve kterém se podařilo gymnáziu zvítězit nad družstvem z Osoblahy a žákům ze ZŠ nad Zátorem. Po semifinále, ve kterém žáci z gymnázia nestačili na celkového vítěze turnaje z Vrbna pod Pradědem, a po utkání o třetí místo, které prohráli těsně i s Gymnáziem Krnov, získalo družstvo Gymnázia Bruntál celkově 4. místo. 

A jak se vedlo žákům ze ZŠ na  Jesenické ulici? Ti excelovali již v semifinále, kde ve velmi vyrovnaném utkání přehráli družstvo z Gymnázia Krnov a postoupili do finále. Tam sice nestačili na družstvo z Vrbna pod Pradědem, ale radost ze stříbrných medailí byla i tak obrovská. Družstvo ze Základní školy na Jesenické ulici bylo totiž složeno ze žáků výrazně mladších než jiná družstva a medailová očekávání vůbec nemělo. Svým nadšeným výkonem a vynikající atmosférou na hřišti i na lavičce bylo toto družstvo ostatním tím nejlepším příkladem. 

 Zobrazit celý článek a galerii...

Napsal: Mgr. David Pavelka  10. 04. 2015
 Kategorie: Hlavní stránka  Volejbal Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Hrajeme barevný minivolejbal

V neděli  15. března 2015 se 12 nejmladších volejbalistů naší školy vypravilo na další krajské kolo barevného minivolejbalu, které se tentokrát konalo v Trojhalí v Ostravě. Přibližně 200 žáků, účastníků turnaje z celého Moravskoslezského kraje, bylo rozděleno do 5 věkových a výkonnostních kategorií. Naše škola přihlásila do turnaje 5 družstev, z toho 2 trojčlenná družstva do kategorie zelené a 3 dvojčlenná družstva do kategorie oranžovo-červené. Na to, že pro pět ze dvanácti našich hráčů to byla turnajová premiéra, nebylo vystoupení našich hráčů a hráček zklamáním a celkové výsledky byly dokonce lepší než v prvním kole této soutěže, které se naši žáci zúčastnili 1. února ve Frýdku – Místku. Konkrétně se naše nejlepší družstvo, ve složení Julie Vaculíková, Renáta Bezděková, David Štěpánek umístilo na krásném čtvrtém místě těsně před dalším naším družstvem, ve složení Marie Trdlicová, Lukáš Repper, Radek Šidlík.

V kategorii oranžovo-červené se nejlépe z našich umístilo družstvo ve složení Nela Zahrádková a Hana Kotlárová, a to na 22. místě. Zbylá dvě naše družstva ve složení Zuzana Gronkowieczová, Klára Rohnerová, Martina Drápalová a Bára Pavlíčková, sice zvítězily v jednom utkání ve skupině, ale  k postupu do hry o lepší umístění to tentokrát nestačilo. Ani tak však neodjížděly z turnaje s prázdnou. Nakonec si všichni odvezli pěkné zážitky a cenné zkušenosti ze svého prvního velkého turnaje. Všem zúčastněným děkujeme za reprezentaci  a  Spolku přátel naší školy za podporu.

 Zobrazit celý článek a galerii...

Napsal: Mgr. David Pavelka  10. 04. 2015
 Kategorie: Hlavní stránka  Volejbal Nahoru   Náhled článku k vytištění

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 


 

 

 

Partneři

 • Základní škola Bruntál, Cihelní 6
 • Základní škola Bruntál, Okružní 38
 • SPŠ Bruntál
 • Gymnázium, Bruntál, příspěvková organizace
 • Obchodní akademie Bruntál
 • Pedagogicko-psychologicka poradna, Bruntál
 • Pilotní škola kin-ballu
 • Čtení pomáhá
 • FCB Panteři
 • Ekoškola
 • Jaro ožívá
 • Les ve škole
 • Ovoce do škol
 • Zdravá pětka
 • ZŠ Petrin
 • ZŠ a MŠ Andělská Hora
 • Středisko volného času Bruntál
Kalendář

Kde nás najdete


ZŠ Bruntál, Jesenická 10, 792 01 Bruntál | tel.: +420 552 306 871, e-mail: info@1zsbr.cz

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

© 1ZŠBR