ZŠ Bruntál, Jesenická 10

ZŠ Bruntál, Jesenická 10
 Jesenická 1284/10
 Bruntál  792 01
   552 306 871
   info  1zsbr.cz
 Zřizovatel:Město Bruntál
 IČO:00852805
 Bank. spoj.:153151678/0300 Vyučovací hodiny
a přestávky
1. hodina8:00 - 8:45
2. hodina8:55 - 9:40
3. hodina9:55 - 10:40
4. hodina10:50 - 11:35
5. hodina11:45 - 12:30
6. hodina12:40 - 13:25
polední přestávka13:25 - 13:55
7. hodina13:55 - 14:40
8. hodina14:45 - 15:30


3D Film ZŠ Bruntál

 

  Dražba na vánočním jarmarku

Výjimečnou součástí letošního jarmarku byla dražba dobroty z masa a klobásek. V dražbě zvítězila paní Kateřina Tisoňová, která získala klobáskovou černošku za 600,-- Kč. Paní Tisoňové děkujeme za finanční podporu. Výnos z dražby i veškeré příspěvky ze sbírky jsme poslali na účet, kde se shromažďují peníze na projekt přestavby atria. Pokud jste ještě o této akci neslyšeli, přečtěte si prosím informace níže. 

Podařilo se nám dostat náš projekt do finále dotační soutěže Era pomáhá regionům. Mezi nás, čtyři finalisty v jesenické oblasti, rozdělí Era finanční prostředky.

Abychom se umístili co nejvýše a obdrželi co nejvyšší finanční podporu pro náš projekt přestavby nevyužitého atria školy na prostor setkávání zdravých a postižených dětí, potřebujeme i Vaši podporu.

Čím více společně vybereme, tím více mohou naše děti získat. Prosíme přispějte jakoukoliv částkou i Vy.

Na stránkách www.erapomaharegionum.cz   oblast Jeseníky, projekt: Maminko, proč se hřiště vyprázdní, když tam přijdeme my? Systémem „klikni a daruj“ můžete ještě do 6. 1. 2016 podpořit náš projekt.

Po kliknutí budete přesměrováni na platební portál, kde je nutné pro identifikaci uvést variabilní symbol 1701.

Nebuďme lhostejní, přispějme každý alespoň symbolickou částkou. Děkujeme.

 

Napsala: Mgr. Renata Vlčková  20. 12. 2015
 Kategorie: Ekoškola  Hlavní stránka  Poradenství  Speciální třída  Spolek přátel školy  Stravování  Školní družina Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Vánoční jarmark 2015

Kdo letos nestihl vánoční jarmark naší školy, má čeho litovat. Tato velká adventní akce stála mnoho úsilí - žáků, učitelů i rodičů - avšak výsledek byl skutečně velkolepý. Fotografie sice ilustrují alespoň částečně dění na jarmarku, nejlépe je ale jarmark si užít se všemi jeho překvapeními, vůněmi a atmosférou. Děkujeme všem, kdo se na zdaru akce podíleli, a doufáme, že příští rok se opět před Vánocemi společně sejdeme.

 Zobrazit galerii...

Napsala: Mgr. Renata VlčkováAutor: Foto: R. Vlčková, E. Vodičková, J. Vyleťal  20. 12. 2015
 Kategorie: Hlavní stránka  Spolek přátel školy  Školní družina Nahoru   Náhled článku k vytištění

  3. kolo okresní florbalové ligy - adventní turnaj

Ve čtvrtek 17. 12. 2015 jsme se účastnili Adventního turnaje ve florbale na ZŠ Okružní. Dosáhli jsme na pěkné třetí místo a poděkování patří těmto hráčům sestavy: Daněk Adam, Bouchal Martin, Vodička Svatopluk, Pesel Erik, Carbol Martin, Duhajský Martin, Bělunek Antonín, Ďurika Michal, Slavík Matouš, Skalický Roman. Letošní sezónu tak zakončilo naše družstvo na celkovém 3. místě se ziskem 18 bodů za 1. družstvem ze ZŠ Okružní Bruntál a 2. družstvem z Rýmařova. Více informací o soutěži najdete ZDE

Napsal: Mgr. Jakub Šimůnek  18. 12. 2015
 Kategorie: Florbal  Hlavní stránka Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Soutěž Řemeslo má zlaté dno

Střední odborná škola v Bruntále na Krnovské ulici pořádala dne 10. 12. 2015 pro žáky 9. ročníku soutěž, ve které 3členná družstva prokazovala svou šikovnost při práci s nářadím, skládání hlavolamů a také vědomosti o nářadí pro práci se dřevem a kovem. Naše družstvo ve složení Martin Duhajský, Jan Pavlík a David Motúz vybojovalo 2. místo. Chlapcům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a k umístění gratulujeme. Další informace a fotografie ZDE

Napsala: Mgr. Renata Vlčková  14. 12. 2015
 Kategorie: Hlavní stránka Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Pro zájemce o včelaření

Naše škola navázala spolupráci s Českým svazem včelařů, konkrétně s bruntálskou částí a jejím předsedou panem inženýrem Novotným. Pan Novotný uspořádal pro zájemce malou přednášku – setkání, na téma včelaření a život včel. Kromě mlsání medu a prohlížení výbavy úlu bylo povídání plné zajímavých informací a aktivit. Dětem se setkání moc líbilo a jsou rozhodnuty stát se příští rok na jaře včelaři pod vedením zkušeného učitele. Zveme tímto všechny žáky, kteří by také měli zájem o včelařský kroužek, na lednové setkání budoucích včelařů. Již brzy bude také dán termín pravidelných schůzek. 

 Zobrazit galerii...

Autor: Mgr. Eva Vroblová  14. 12. 2015
 Kategorie: Ekoškola  Hlavní stránka Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Vánoce na bruntálském zámku 2015

V sobotu 12. 12. 2015 vystoupil pěvecký sbor Písnička na bruntálském zámku s pásmem vánočních písní a koled. V programu zazněly lidové koledy Nesem vám noviny, Dej bůh štěstí, Pásli ovce valaši, Jak jsi krásné neviňátko, Poslouchejte křesťané a vánoční píseň Chumelí. Písně zazněly s doprovodem kláves a Orffových nástrojů.

Krásné počasí, roztleskané publikum a nádherná vánoční výzdoba nádvoří i zámku - to vše návštěvníkům připomnělo, že nejkrásnější svátky roku již ťukají na dveře.

 Zobrazit galerii...

Napsala: Mgr. Eva Zapalačová  14. 12. 2015
 Kategorie: Hlavní stránka  Písnička Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Vánoční rolnička 2015 - soutěž ve zpěvu koled

Dne 9. 12. 2015 jsme se zúčastnili ve Vrbně pod Pradědem soutěže ve zpěvu vánočních koled „Vánoční rolnička“. Soutěž byla rozdělena do šesti kategorií. V první kategorii zpívali žáci prvních tříd. Za naši školu soutěžila Magdaléna Mlčochová a získala první zlaté místo. Za druhou kategorii soutěžili Adam Šidlík, Matyáš Červenka, Veronika Gybasová. I oni získali krásné první zlaté místo. Ve třetí kategorii nás reprezentovali žáci třetí třídy Klára Vokálová a Karolína Rokosová. Děvčata získala zlaté první místo. Čtvrtá kategorie byla zastoupena Adélou Mikulovou a Kateřinou Friedrichovou. V této kategorii jsme získali krásné druhé, tedy stříbrné místo a opět jedno zlaté, tedy první místo. V páté, předposlední kategorii, nás reprezentovali žáci pátého ročníku, Anna Valinová a Tomáš Rusnok, kteří získali opět první místo. Poslední, šestou kategorií byli zpěváčci základních uměleckých škol. V této kategorii nás reprezentovali Denis Vodička, Natálie Bartošíková a Kristýna Valouchová. Získali opět zlatá první místa. Byl to krásný zážitek. Všem gratulujeme. Ve Vrbně pod Pradědem nás vždy velmi mile a hezky přivítají krásnou vánoční výzdobou, která umocňuje vánoční atmosféru, milým úsměvem a výborným pohoštěním.

 Zobrazit galerii...

Napsala: Mgr. Alexandra Klánová  14. 12. 2015
 Kategorie: Hlavní stránka  Písnička Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Koncert (nejen) pro Barborky

Na společné vystoupení dramatického souboru Jednička, pěveckého sboru Písnička a flétnového kroužku jsme se všichni moc těšili. Čtvrtek 3. prosince byl určen jako den D. Slavnostně nazdobený velký sál bruntálského kina přivítal devadesát účinkujících a asi 200 diváků.

Zazněly písničky zimní i vánoční, veselá zabijačková roztleskala publikum, roztomilé recitování našich nejmenších vyčarovalo úsměvy na rtech a flétničky a klávesy zněly všem ještě dlouho v uších. Doufám, že se náš záměr – vnést do vašich srdcí pohodovou předvánoční náladu – povedl a že jste všichni odcházeli spokojeni.

Tento koncert jsme věnovali paní Alici Pospíšilové, která nám dlouhá léta komponovala hudbu k textům do našich hudebních pohádek a patřila do kruhu naší druhé dramaťácké rodiny.

Poděkování patří paní učitelce Horákové, Henčové, Zpěvákové, Zapalačové a Klánové za to, jak pěkně program sestavily a  vzorně nás připravily.

Na závěr chci dětem i dospělým popřát šťastné a veselé Vánoce! Také doufám, že všem dívkám a ženám, které si daly ,,barborku“ do vázy, větvička rozkvete a příští rok budou chystat svatbu.

https://polar.cz/zpravy/bruntalsko/bruntal/36045/koncert-nejen-pro-barborky-v-bruntalskem-kine-centrum

 

Tato akce byla finančně podpořena Městem Bruntál.

 Zobrazit galerii...

Autor: Hana Bocková, IX. B  11. 12. 2015
 Kategorie: Flétnový soubor Notička  Hlavní stránka  Jednička  Písnička  Projekty  Spolek přátel školy Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Olympiáda - jazyk český - školní kolo - 2015/2016

Celkem 25 žáků 8. a 9. ročníku naší školy zasedlo v úterý 8. prosince k nelehkým úkolům mluvnickým, aby předvedli znalosti svého mateřského jazyka. Hlavu některým zamotal slohový úkol, ve kterém měli uvažovat nad tím, když se řekne, že: ,,Nežijeme proto, abychom jedli, ″ ale…

Vítězkou se v tomto roce stala Eliška Horáková z IX. B, druhé místo právem patří Markétě Veselkové z IX. A. Obě postupují do okresního kola, které se jako každoročně koná v Krnově.

Se stejným počtem bodů skončili na třetí příčce Zuzana Kodrlová a Erik Pessel, oba z IX. B.

Děkujeme všem za účast a příští rok mají šanci současní osmáci.

 Zobrazit galerii...

Napsala: Mgr. Miroslava Henčová  11. 12. 2015
 Kategorie: Hlavní stránka Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Mikuláš ve škole

Každoročně 5. prosince navštěvuje děti svatý Mikuláš s čerty a anděly. Jelikož tento den letos připadl na sobotu, přišel se Mikuláš se svou družinou podívat na naše žáčky prvního stupně  den předem.

Mikuláš kladl dětem na srdce, aby byly hodné, nezlobily učitele, spolužáky ani rodiče. Také aby se ve škole snažily a hodně se toho naučily. Hodné děti pochválil. Ty zlobivé musely čertům slíbit, že se polepší. Svůj slib potvrdily podpisem v listině hříšníků a zazpívaly Mikulášovi písničku. Každé dítko pak dostalo od andílků bonbóny. Jediným zklamáním pro čerty bylo, že si žádného hříšníka do pekla neodnesli.

Na našeho Mikuláše se přišla podívat i mateřská školka „Mahenka“. Děti byly velmi hodné a opravdu statečné a nebály se zazpívat písničku a zarecitovat básničku.

Mikuláš s andílky zamířil i do autistické třídy a dokonce  dostal od dětí  krásné malované  obrázky.

S průběhem celého dne byl Mikuláš se svou družinou velice spokojen.

 Zobrazit galerii...

Autor: Veronika Zpěváková, IX. A  08. 12. 2015
 Kategorie: Hlavní stránka Nahoru   Náhled článku k vytištění

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 


 

 

 

Partneři

 • Základní škola Bruntál, Cihelní 6
 • Základní škola Bruntál, Okružní 38
 • SPŠ Bruntál
 • Gymnázium, Bruntál, příspěvková organizace
 • Obchodní akademie Bruntál
 • Pedagogicko-psychologicka poradna, Bruntál
 • Pilotní škola kin-ballu
 • Čtení pomáhá
 • FCB Panteři
 • Ekoškola
 • Jaro ožívá
 • Les ve škole
 • Ovoce do škol
 • Zdravá pětka
 • ZŠ Petrin
 • ZŠ a MŠ Andělská Hora
 • Středisko volného času Bruntál
Kalendář

Kde nás najdete


ZŠ Bruntál, Jesenická 10, 792 01 Bruntál | tel.: +420 552 306 871, e-mail: info@1zsbr.cz

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

© 1ZŠBR